Використання логічних функцій

Варіант 1

1. Створити таблицю “Квартира”, яка містить інформацію: № квартири, її площа, кількість мешканців. Відомо, що квартплата за 1м2 площі у межах норми коштує 2,5 грн., норма площі на одну людину становить 25м2. Сім’ї, де норма проживання не витримана, сплачують на 15% менше від нарахованої суми. Заповнити таблицю для 10 квартир та підрахувати, скільки кожна сім’я повинна сплачувати квартплати, визначити загальну плату за квартиру всіх мешканців.

 

2. Створити таблицю “Електроенергія”, яка містить інформацію: прізвище споживача, категорія пільг, попереднє показання лічильника, теперішнє показання лічильника. Відомо, що існує дві категорії споживачів. Для першої категорії нарахування за спожиту електроенергію здійснюється за звичайним тарифом, тобто, по 50 коп. за одиницю, для другої категорії є пільговий тариф – на 15 коп. менше тарифного. Заповнити таблицю даними для 10 споживачів та підрахувати кількість спожитої електроенергії, розмір платні, визначити загальну плату.

 

3. Створити таблицю “Опалення”, яка містить інформацію: прізвище споживача, площу квартири, категорія пільг. Відомо, що для споживачів 1 категорії пільг сплата встановлена у розмірі 5,4 грн. за 1м2, для споживачів 2 категорії – 4,8 грн. за 1м2. Заповнити таблицю для 10 споживачів та підрахувати оплату за опалення кожним споживачем, визначити загальну та середню оплату.